+420 777 623 033
Change language
× Webkamera
LKBE
Briefing

Nejste přihlášen

Bez zapnutých cookies se nemůžete přihlásit

KVALIFIKACE PRO LETY V NOCI – NIGHT

noci ve výcviku
hodin praktického výcviku
hodina teoretické výuky

Kvalifikace VFR NIGHT

Kvalifikace pro lety v noci umožní držiteli létat v noci za podmínkek letu za viditelnosti země, tzv. VFR (Visual Flight Rules). Výcvik létání v noci je zaměřen na zvládnutí vyšší, především psychologické zátěže pilota zapříčiněné omezenou viditelností země, horizontu a dalších referenčních bodů, které ztěžují prostorovou orientaci. Noční lety jsou ztíženy omezeným odhadem vzdálenosti, náklonu, výšky, úhlových rychlostí otáčení a rychlosti letu. Díky těmto faktům mohou vznikat různé iluze. Obsluha ovladačů a spínačů v kabině, pojíždění a odhad jeho rychlosti jsou další úkony, které jsou při nočních letech výrazně omezeny. S výjimkou pojíždění, vzletu a přistání je technika pilotáže obdobná jako při letu podle přístrojů. Pilot je však povinen kontrolovat svou polohu v prostoru a polohu vůči ostatním letadlům tak, aby byla dodržena pravidla letu za viditelnosti - VFR.

Slávek Krch Slávek Krch
Travel Service
"F AIR je báječná letecká škola, kterou jsem si před lety zvolil k absolvování svého motorového výcviku a jsem velmi rád, že jsem tak učinil. Parádní zázemí, velký letadlový park udržovaný v neustálém chodu šikovnými mechaniky. Jsem velmi vděčný svým instruktorům, kteří do mě léta lili kvanta vědomostí a zodpovědně se snažili vybudovat u mě ty správné návyky. Ještě vděčnější jsem za příležitost nasbírat velikou spoustu dalších leteckých zkušeností po jejich boku, jako člen týmu… Protože na VFR lety typu: Benešov-Valencie (v malém letadle a na podzim) se prostě nezapomíná."

Naši absolventi

Vstupní požadavky

  • minimálně licence LAPL(A) nebo PPL(A)
  • minimálně zdravotní způsobilost II. třídy

Teoretická výuka

Před zahájením praktické části je nutné absolvovat nezbytnou teorii v rozsahu minimálně jedné hodiny.

Praktický výcvik

Tento výcvik se skládá z 5 hodin praktického výcviku s instruktorem včetně sólo letu. Doporučujeme výcvik rozčlenit na 2 noci z důvodu bezpečnosti a zvýšené psychické zátěže pilota. Upozorňujeme klienty, že je v tomto výcviku nutné počítat s navýšenými náklady spojenými především s osvětlením dráhy letiště.

Výcvik je prováděn v rámci programu:
INTEGRATED ATPL(A) 18 MONTHS PROGRAM

Timebuilding IR(A) MEP CPL(A)

Výcvik provádíme na těchto strojích...

OPRÁVNĚNÍ

ATO, AMO, CAMO

CERTIFIKACE

EASA, CAAC, ISO9001, Green School

KONTAKT

F AIR, spol. s r. o.
Letiště Benešov, Nesvačily 126,
257 51 Bystřice u Benešova
Česká republika
IČO: 00662381, DIČ: CZ00662381
Společnost je vedená Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 455

Ochrana soukromí   Podmínky užití
Všeobecné obchodní podmínky pro prodej služeb sjednaných distančním způsobem
Směrnice o ochraně osobních údajů

Cookies settings
Change language