KVALIFIKACE PRO LETY V NOCI – NIGHT - F AIR
+420 777 623 033
Change language
× Webkamera
LKBE
Briefing

Nejste přihlášen

Bez zapnutých cookies se nemůžete přihlásit

KVALIFIKACE PRO LETY V NOCI – NIGHT

noci ve výcviku
hodin praktického výcviku
hodina teoretické výuky

Kvalifikace VFR NIGHT

Kvalifikace pro lety v noci umožní držiteli létat v noci za podmínkek letu za viditelnosti země, tzv. VFR (Visual Flight Rules). Výcvik létání v noci je zaměřen na zvládnutí vyšší, především psychologické zátěže pilota zapříčiněné omezenou viditelností země, horizontu a dalších referenčních bodů, které ztěžují prostorovou orientaci. Noční lety jsou ztíženy omezeným odhadem vzdálenosti, náklonu, výšky, úhlových rychlostí otáčení a rychlosti letu. Díky těmto faktům mohou vznikat různé iluze. Obsluha ovladačů a spínačů v kabině, pojíždění a odhad jeho rychlosti jsou další úkony, které jsou při nočních letech výrazně omezeny. S výjimkou pojíždění, vzletu a přistání je technika pilotáže obdobná jako při letu podle přístrojů. Pilot je však povinen kontrolovat svou polohu v prostoru a polohu vůči ostatním letadlům tak, aby byla dodržena pravidla letu za viditelnosti - VFR.

Jiří Šátek Jiří Šátek
Travel Service
"Když jsem před lety nastoupil na ČVUT do oboru Profesionální pilot, s nulovou zkušeností s praktickým létáním, rozhodl jsem se jít cestou integrovaného výcviku. Po dlouhém zvažování všech alternativ padla volba na F-Air a dodnes toho nelituji. Renomovaná letecká škola s kvalitním zázemím, přátelskou atmosférou, profesionálními instruktory, velkým letadlovým parkem, se sídlem v nádherném prostředí letiště Benešov. Cesta do kokpitu dopravního letadla je dlouhá a náročná, ale díky perfektnímu výcviku v F-Airu to pro mě bylo o něco jednodušší."

Naši absolventi

Vstupní požadavky

  • minimálně licence LAPL(A) nebo PPL(A)
  • minimálně zdravotní způsobilost II. třídy

Teoretická výuka

Před zahájením praktické části je nutné absolvovat nezbytnou teorii v rozsahu minimálně jedné hodiny.

Praktický výcvik

Tento výcvik se skládá z 5 hodin praktického výcviku s instruktorem včetně sólo letu. Doporučujeme výcvik rozčlenit na 2 noci z důvodu bezpečnosti a zvýšené psychické zátěže pilota. Upozorňujeme klienty, že je v tomto výcviku nutné počítat s navýšenými náklady spojenými především s osvětlením dráhy letiště.

Cena na dotaz

Chcete získat kvalifikaci NIGHT?

Kontaktujte nás!

Timebuilding IR(A) MEP CPL(A)

Výcvik provádíme na těchto strojích...

OPRÁVNĚNÍ

ATO, AMO, CAMO

CERTIFIKACE

EASA, CAAC, ISO9001, Green School

KONTAKT

F AIR, spol. s r. o.
Letiště Benešov, Nesvačily 126,
257 51 Bystřice u Benešova
Česká republika
IČO: 00662381, DIČ: CZ00662381
Společnost je vedená Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 455

Ochrana soukromí   Podmínky užití

Change language