+420 777 623 033
Change language
× Webkamera
LKBE
Briefing

Nejste přihlášen

Bez zapnutých cookies se nemůžete přihlásit

PILOT LEHKÝCH LETADEL - LAPL(A)

měsíce ve výcviku
hodin praktického výcviku
hodin teoretické výuky

Pilot lehkých letadel LAPL(A)

Získání této licence je především pro ty piloty, kteří chtějí létat s více než dvoumístnými letouny a zároveň jej využívat nejen pro svou zábavu, ale i za účelem privátního nebo služebního cestování. Licence LAPL(A) umožní jeho držiteli vykonávat funkci velícího pilota jakéhokoliv jednomotorového pístového letounu (SEP) pro neobchodní lety, do maximální certifikované vzletové hmotnosti 2.000 kg, při maximálním počtu 4 osob na palubě včetně velícího pilota. K této licenci můžete získat nadstavbové kvalifikace, jako například VFR NIGHT nebo Akrobacii a rozšířit tak využití licence a hlavně své dovednosti.

Jste držitelem licence ULL(A)? Rádi Vám výcvik na základě Vaší předchozí praxe zkrátíme. Tímto způsobem je možné základní osnovu zkrátit až o 50% a získat tak LAPL(A) po 15 letových hodinách!

Lukáš Vokůrka Lukáš Vokůrka
České aerolinie
"Jmenuji se Lukáš Vokůrka a jsem absolventem oboru Profesionální Pilot na ČVUT v Praze. Jelikož tato univerzita spolupracuje s leteckou školou F AIR, absolvoval jsem praktický letecký výcvik právě zde. F AIR jsem si vybral kvůli skvělé lokaci, dlouholetým zkušenostem, příjemnému prostředí a moderní letadlové technice. Po ukončení základního ATPL výcviku jsem v F AIRu nějakou dobu létal jako instruktor PPL. V dnešní době aktivně létám jako první důstojník u našeho vlajkového dopravce ČSA na letounech ATR 42 a 72. Moje práce je přesně taková, jakou jsem ji očekával - úžasná, zábavná a vzrušující. Za to, že jsem se dostal do kokpitu dopravního letadla vděčím i výcviku v F AIRu, který mě na práci dopravního pilota dostatečně připravil." (pozn. na fotografii s dalším absolventem F AIRu, který létá pro Travel Service na B737NG)

Naši absolventi

Vstupní požadavky

  • minimální věk 16 let (pro sólo let)
  • minimálně zdravotní způsobilost LAPL

Teoretická výuka

Před zahájením praktického létání musí žák získat teoretické základy zahrnující letecký zákon, všeobecné znalosti letadla, lidskou výkonnost, základy letu a komunikaci. V průběhu praktického výcviku probíhá další výuka teorie, která je zaměřena především na otázky letecké navigace, meteorologie a samozřejmě na přípravu před závěrečnou pilotní zkouškou. Pokud to klientovi vyhovuje, může absolvovat kompletní teoretický kurz zakončený zkouškou a následně se věnovat praktickému výcviku. Záleží pouze na Vás, jaký ze způsobů výuky je Vám příjemnější. Celkový rozsah teoretické přípravy v kurzu je 100 hodin, z toho je standardně 40 hodin teoretické výuky s instruktorem a 60 hodin samostudia. Výuka probíhá formou individuálních konzultací a její délka závisí na Vašich časových možnostech. Konzultace jsou po domluvě možné i mimo Benešov a naše pobočky (např. v Praze) nebo prostřednictvím Skype. Teoretický kurz je zakončen závěrečnou zkouškou, která probíhá na Úřadě civilního letectví v Praze.

Praktický výcvik

Praktický výcvik nabízíme v celkovém minimálním rozsahu 30 hodin. Během výcviku se naučíte bezpečně létat nejen na domácím letišti, ale během navigačních letů navštívíte i řadu letišť po ČR a v případě zájmu i v zahraničí. Absolvujete přelet se dvěma mezipřistáními v minimální délce 270 km a 10 hodin sólo letů pod dohledem instruktora. Na konci výcviku budete mít takové znalosti a schopnosti, které Vám umožní bezpečně létat i na velká mezinárodní letiště, a pokud vládnete leteckou angličtinou ICAO, dokážete se s letadlem pohybovat i v zahraničí.

Výcvik můžete létat na hlavní základně společnosti F AIR na letišti Benešov nebo na naší pobočce v Brně.

 

 

Kurz PPL(A) Kurz ULL(A) Rozšiřující kurzy a kvalifikace Letadlový park

Výcvik provádíme na těchto strojích...

Naše absolventy potkáte u leteckých společností:

Emirates Czech Airlines Emirates Czech Airlines

OPRÁVNĚNÍ

ATO, AMO, CAMO

CERTIFIKACE

EASA, CAAC, ISO9001, Green School

KONTAKT

F AIR, spol. s r. o.
Letiště Benešov, Nesvačily 126,
257 51 Bystřice u Benešova
Česká republika
IČO: 00662381, DIČ: CZ00662381
Společnost je vedená Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 455

Ochrana soukromí   Podmínky užití
Všeobecné obchodní podmínky pro prodej služeb sjednaných distančním způsobem
Směrnice o ochraně osobních údajů

Change language