IR(A) SEP, IR(A) MEP(A), FI(A)IR(A) SEP, IR(A) MEP(A), FI(A)PPL(A), CPL(A), ATP(A) LICENCEZERO TO ATPLZERO TO ATPLPPL(A), CPL(A), ATP(A) LICENCECOMPLEX PILOT TRAININGCOMPLEX PILOT TRAININGCOMPLEX PILOT TRAININGTECNAM P2010

Vícemotorové letouny - MEP(A)

 

Získání kvalifikace pro vícemotorové letouny – Multi-Engine Piston (MEP) – opravňuje držitele létat jako velitel na vícemotorových letounech s pístovými motory (např. TECNAM P2006 T, PA-34 Seneca, PA-32 Aztec, L-200 Morava atd.).

 

VSTUPNÍ POŽADAVKY

  • Platná licence PPL (A)
  • Adept musí být držitelem platného zdravotního osvědčení I. nebo II. třídy.
  • minimální nálet 70 hodin jako velitel letadla (PIC) (musí mít splněn nejpozději před POZ (přezkoušení odborné způsobilosti).

Lékařské osvědčení lze získat v Ústavu leteckého zdravotnictví

VÝCVIKOVÝ PROGRAM

 

Po splnění vstupních požadavků je možno zahájit vlastní výcvikový kurz. Ten se sestává z teoretické výuky a praktického výcviku.

  • 7 hodin teoretická výuka
  • 6 hodin praktický výcvik

Teoretická výuka

Před zahájením praktického létání musí žák získat teoretické základy. Teorie celkem trvá v průměru 1-2 dny, záleží na časových možnostech žáka a samozřejmě čase, který věnuje samostudiu.

Praktický výcvik

Praktické létání obsahuje celkem 6 letových hodin. Výcvik probíhá na letounu TECNAM P2006T (případně na jiném vícemotorovém letounu např. Piper PA34 Seneca V)

 

ZKOUŠKY

Teoretické zkoušky

Teoretická zkouška není požadována, kvalifikace je po ukončení kurzu přímo zapsána do průkazu způsobilosti žáka.

Praktické zkoušky

Žadatel o licenci musí absolvovat zhruba 45-60 minut letu s examinátorem, obsahem je zkouška techniky pilotáže (3-4 okruhy a zhruba 20 minut letu v prostoru).

 

CENA KURZU

 

Pro cenovou kalkulaci nás prosíme kontaktujte na e-mailu training@f-air.cz. Děkujeme.

 

OBJEDNÁNÍ KURZU NEBO NEZÁVAZNÝ DOTAZ

 

F AIR TRAINING

nabídky a kalkulace výcviků

tel.: +420 725 502 551

e-mail: training@f-air.cz