ZERO TO ATPLCOMPLEX PILOT TRAININGPPL(A), CPL(A), ATP(A) LICENCECOMPLEX PILOT TRAININGIR(A) SEP, IR(A) MEP(A), FI(A)PPL(A), CPL(A), ATP(A) LICENCEZERO TO ATPLTECNAM P2010COMPLEX PILOT TRAININGIR(A) SEP, IR(A) MEP(A), FI(A)

Obchodní pilot letounů - CPL(A)

Modulový způsob výcviku obchodního pilota je určen pro ty zákazníky, kteří nemohou absolvovat výcvik integrovaný, tj. v rámci studia na vysoké škole, a přesto se chtějí stát profesionálními piloty. Tento modulový kurz navazuje na základní licenci Soukromého pilota (PPL) a na kvalifikaci pro létání v noci (NIGHT).

 

V případě, že absolvujete další  "nástavby" - tj. kurzy pro získání kvalifikace podle přístrojů (jednomotorové letouny), kvalifikace pro vícemotorové letouny, létání podle přístrojů (vícemotorové letouny), splníte téměř všechny podmínky leteckého předpisu a přiblížíte se tak k vysněnému cíli - být profesionálním pilotem velkých dopravních letadel.

Ten, kdo chce ve svém profesionálním růstu pokračovat, může poté, co svůj nálet navýší na 1.500 hodin (zpravidla již jako druhý pilot v letecké dopravě), složit teoretické a praktické zkoušky ATPL (A) a může se tak ucházet o licenci dopravního pilota - ATPL (A), což je předpokladem pro to, stát se později kapitánem letadla.

 

VSTUPNÍ POŽADAVKY

 

Zájemce o kvalifikaci obchodního pilota musí být držitelem licence PPL(A) a jeho celkový nálet musí činit minimálně 150 hodin. Pilot musí být držitelem platného zdravotního osvědčení I.třídy.

 

VÝCVIKOVÝ PROGRAM

Praktický výcvik

25 hodin praktického létání z toho 20 hodin na letounu TECNAM P92JS a 5 hodin na letounu Tecnam P2006T nebo Cessna C182RG - čtyřmístném letadle se zatahovacím podvozkem a stavitelnou vrtulí.

 

ZKOUŠKY

Praktické zkoušky

Praktická zkouška v délce cca 1,5-2 hodiny letu se skládá z techniky pilotáže a navigačního traťového letu.

 

ZÁPOČTY PŘEDCHOZÍ PRAXE

 

Držitelé kvalifikace přístrojového létání (IR) mají praktický výcvik zkrácený na 15 hodin (10 hodin na P-92 JS a 5 hodin na P2006T/C182RG).

 

 

CENA KURZU

 

Pro cenovou kalkulaci nás prosíme kontaktujte na e-mailu training@f-air.cz. Děkujeme.

 

OBJEDNÁNÍ KURZU NEBO NEZÁVAZNÝ DOTAZ

 

F AIR TRAINING

nabídky a kalkulace výcviků

tel.: +420 725 502 551

e-mail: training@f-air.cz